פרגולות עץ

פרגולות עץ מעוצבות

המבנה עצמו מורכב מעמודי עץ או מעמודי מתכת עם קורות עץ שונות בולטות בכל הזוויות והגבהים השונים. האופן שבו הוא בנוי פירושו הרבה פערים במבנה, אז כשמעצבים אחד כדאי לחשוב על כמה מקום אתם צריכים צל, כי זה יכתיב כמה נמוך או גבוה הקורות שלכם יהיו תלויות.

העיצוב הפשוט ביותר מאפשר להניח לוחות עץ אופקיים על המסגרת. סגנון זה יוצר פרגולה כפרית מאוד המשתלבת היטב עם גנים מסורתיים, במיוחד כאלה עם גבולות עשבוניים.

עם זאת עבור משהו עכשווי יותר, אתם יכולים לעקוב אחר אותו עיקרון, אבל במקום להניח קרשים אופקיים, לשלב עם קרשים אנכיים כדי ליצור תבנית המנוגדת לאופקיים. חשוב שתשאיר מספיק רווח בין כל קרש אז שקלו כמה עובי הקרשים שלכם לפני תלייתם.

אפשרות שלישית תהיה לתלות עץ בצורה אנכית ולהניח על פני קורות אופקית – זה יכול לתת אפקט בולט וזה נהדר אם אתם רוצים שהוא ייראה מאוד שופע וירוק שכן העלים יתלכדו בין צורת ה "V" שנוצרה על ידי הזקוף סגנון זה דומה לזה של קשת.

עוד דרך נוספת שבה אפשר לקשת את הפרגולות היא על ידי השתלת עליהן צמח מטפס כגון ויסטריה. צמח זה מטפס במעלה הקורות ומייצר המוני פרחים בחודשי הקיץ.

העיצוב עצמו הוא עניין של טעם, אבל אם אתם מחפשים משהו אחר שירכך את קווי הגינה שלכם, אז פרגולה היא הפתרון האידיאלי.

פרגולות עץ היא מתקן קבוע בגינה ויכולה להחזיק מעמד שנים רבות בטיפול נכון. ודאו שכל העצים מטופלים מדי שנה עם הגנה מסוימת כדי לשמור עליהם לחים, בין אם זה טיפול בשמן או חומרים לעץ מיוחד נגד מזיקים.

כמה זמן לוקח לבנות פרגולות עץ מיוחדות?

עיצוב פשוט עם קורות מונחות שטוחות וקרשים המונחים לרוחב אופקית צריך לקחת רק כמה שעות לבנות. עם זאת, אם אתם רוצים שזה ייראה יותר כמו קשת או אם העצים ארוכים מדי, ייתכן שיהיה צורך באישור תכנון שיאט את תהליך הבנייה. כשזה מגיע להצבת עמודים לתוך האדמה, ודאו שהם יהיו בטון אחרת הם עלולים להישען עם הזמן ולגרום לפרגולה שלכם להתמוטט – הסיבה לכך היא שאדמה עלולה להתייבש סביב עמודי עץ.

כמה מטרים של מרצפות אבן אני צריך?

כמו ברוב החומרים המשמשים עבור שבילי גינה, אין מידות סטנדרטיות מכיוון שהכל תלוי בגודל הגינה שלכם והיכן אתם רוצים לשים את השביל (ללא קשר לאיזה משטח אתם תשימו את המרצפות). כדי לפתור זאת בעצמכם פשוט ציירו קווי מתאר של הגינה שלכם – אם היא מלבנית אז מדדו את שני הצדדים והכפילו אותם יחד, ואז חלקו את המספר הזה בכמה שבילים שתרצו (זה צריך לכלול כל תכונות אחרות כמו פטיו או גומחות) תקבלו כמות משוערת של כיסוי מטר מרובע.

מתי עלי להחליף פרגולה עץ?

התשובה הפשוטה היא כאשר אתם רואים סימני בלאי. אם העץ התייבש או שכבר לא ניתן לטפל בו בשמנים או באיטום אז כנראה שעדיף להחליף אותם לגמרי, במיוחד אם יש סדקים בעצים (אם כי עדיין כדאי לטפל בהם).

כמה זמן מחזיקים עמודי פרגולה עץ?

עמודי פרגולה עץ מטופלים כדי לשמור עליהם לחים, מה שאומר שהם יחזיקו מעמד שנים רבות, אם כי משך הזמן המדויק יהיה תלוי במקום בו אתם גרים ובאיזה סוג אדמה היא מונחת. אין שום סיבה שהם יישברו בכלל – אולם אם נותרים ללא נגיעה, הדבר עלול להוביל לייבוש קרקעות סביבם מה שהופך אותם להרבה יותר חלשים, זה יכול לגרום לסדקים או פיצולים שיהפכו אותם לחסרי תועלת.

האם פרגולות עץ מעוצבות שוות את זה?

קשה לומר אם פרגולה שווה את זה כי זה באמת תלוי בכל נסיבות אינדיבידואליות. אם יש לכם הרבה צמחים ופרחים שגדלים סביב הגינה שלכם, הם יכולים לעזור להגן עליהם מפני אור שמש חריף, מה שאומר שהם יחזיקו מעמד זמן רב יותר, מה שגורם לאזור כולו להיראות מושך יותר לעין. הם גם מספקים מחסה לימי הקיץ החמים שבהם אתם רק רוצה להירגע – זה הופך אותם לאידיאליים עבור משפחות עם ילדים שיכולים לשחק בחוץ בנוחות מבלי להישרף בשמש או להתייבש. במקרים בהם יש מקום מוגבל או אין צל טבעי אז פרגולה יכולה להיות שימושית גם כי הם יוצרים אזורים מלאכותיים של צל כלומר הטמפרטורה תהיה נמוכה יותר, שוב זה מגביר את רמות הנוחות ויכול להפוך את הגינה לפופולרית יותר.

באיזה עץ הכי כדאי להשתמש לפרגולה מעץ?

אין בדיוק סוג של עץ הטוב ביותר שמתאים לפרגולה מכיוון שזה תלוי בהעדפה האישית. למרות שהארז פופולרי מאוד, הוא אינו עומד בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד, כך שבמקרה זה עשוי עץ מטופל בלחץ להיות בחירה טובה יותר – אולם ישנן סיבות רבות מדוע ארז הוא הבחירה המועדפת. הוא עמיד באופן טבעי בפני ריקבון, מה שאומר שהוא יחזיק מעמד זמן רב יותר מבלי לקנות כימיקלים יקרים או טיפולים יקרים; בנוסף זה נראה נהדר כשהוא מותקן, מה שגורם לכל הגינה שלך להיראות מושכת יותר. זה גם מחזיק מעמד היטב לאור שמש ישיר, מה שהופך אותו למושלם אם אתה רוצה ליצור אזור מוצל מתחת – אולם זה אומר שהעץ ידהה עם הזמן אלא אם כן הם מוגנים בשמנים או בחומרי איטום.

כל כמה זמן צריך לשפץ פרגולות עץ?

ניתן לשפץ פרגולה בכל פעם שאתם מרגישים שזה הכרחי, אם כי ישנם סימנים מסוימים המעידים מתי זה יצטרך לקרות. לדוגמה, אם העץ התייבש, אין זה סביר שלשמנים או חומרי איטום כלשהם תהיה השפעה – במקרה זה יש להחליף את כל העצים כי הם לא יישארו במצב טוב לאורך זמן. אם זיהיתם סדקים גלויים בעץ אז אולי עדיף לטפל בהם במוצר המכיל קוטלי פטריות כדי שלא יתפשטו עוד יותר – אבל מומלץ מאוד לוודא שלפרגולה שלכם אין מגע עם מים, גם אם אין סדקים כי הם רק יחמירו עם הזמן.

מה עדיף סוכך או פרגולה עץ?

גם סוכך וגם פרגולה יעילים במתן צל, מה שאומר שאם אתם מחפשים משהו שישפר את רמות הנוחות של הגינה שלכם אז הבחירה באחד מהם תביא לתוצאות דומות. עם זאת, יש גם כמה הבדלים ביניהם, אז חשוב לקחת בחשבון את אלה לפני ביצוע הזמנה או תשלום כסף עבור בנייה. לדוגמה, פרגולה היא הרבה יותר קבועה מסוכך מכיוון שהיא בנויה בדרך כלל עם עצים חזקים במקום להיות נתמכת על ידי מוטות, בנוסף אתם יכולים להסיר את הבד כדי ליצור אוויר פתוח אם זה נדרש. זה גם עוזר להגן על צמחים מאור שמש קשה, בעוד שגגון לא עושה זאת מכיוון שהבד נותן לאור לעבור דרכו – זה לא אידיאלי אם צמחים גדלים, שכן זה אומר שאור השמש יגיע לשורשים שעלול להזיק להם. סוכך יכול להחזיק מעמד בסביבות 15-20 שנים בעוד שפרגולה תזדקק לתחזוקה שוטפת מכיוון שהיא חשופה לתנאי מזג אוויר קשים יותר. בנוסף, הם מותקנים בדרך כלל ללא כל יסודות, כלומר ניתן להזיז אותם במידת הצורך, אם כי זה תלוי בסוג הפרגולה.

כמה עולה פרגולות עץ?

זה יהיה תלוי בכמה גורמים שונים, כמו גודל הפרגולה וסוג העץ בו משתמשים.

ארז נחשב באופן נרחב כבחירה הפופולרית ביותר ליצירת פרגולות, אך ישנם מספר סוגי עץ אחרים שמתאימים באותה מידה. למשל אורן יכול להיראות נהדר בגנים מודרניים או עכשוויים, במיוחד כשהוא צבוע לבן או שמנת, פלוס עץ סקויה הוא גם עמיד במיוחד בפני ריקבון מה שהופך אותו לעמיד בכל תנאי מזג האוויר. רק תוודאו שאם אתם הולכים להשתמש בעץ סטנדרטי שהוא טופל בחומר משמר מכיוון שעץ לא מטופל לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

האם פרגולות עץ מעוצבות מוסיפה ערך לבית?

פרגולות עץ מעוצבות יכולה להוסיף ערך לבית מכיוון שהיא מגבירה את האטרקטיביות של הגינה – בנוסף היא משמשת לעתים קרובות גם בבתים חדשים, מה שהופך אותם לנחשקים יותר עבור קונים פוטנציאליים. אבל זה יהיה תלוי גם בגורמים אחרים ולכן אין ערובה שפרגולה תעזור לכם לקבל בעת מכירה של הבית מחיר טוב יותר.

האם פרגולות עץ מעוצבות מוסיפה ערך לבית?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, אך באופן כללי סביר להניח שתקבלו יותר כסף אם תמכרו את הבית שלכם עם פרגולות עץ מעוצבות במקום. זה נכון במיוחד אם לנכס אין גינה אטרקטיבית או אם יש צמחייה מוגבלת או שטח חיצוני זמין לאורך שאר הפיתוח. עם זאת, אין ערבויות כי הוספת תכונה כזו עלולה להקשות על המכירה – במיוחד אם קונים פוטנציאליים רוצים חופש מוחלט לגבי מה שהם יכולים לעשות בגינה האחורית שלהם. בנוסף פרגולה כנראה תוסיף מחיר מזערי.

מה הטעם להחזיק פרגולות עץ מעוצבות?

המטרה של קיום פרגולה היא להגביר את האטרקטיביות של הגינה, אבל היא גם מספקת אזור שבו אתם יכולים להתפנק קצת באוויר הפתוח ולהירגע במהלך חודשי הקיץ.

למה פרגולות עץ מעוצבות כל כך יקרות?

התשובה לשאלה זו תלויה בגודל, בסוג ובאיכות הביצוע ולכן קשה לספק תשובה סופית. אבל ככלל רובם יהיו יקרים – במיוחד אם הם עשויים מחומרים באיכות גבוהה כגון טיק או ארז. עם זאת, הם יכולים גם להיות זולים יותר ממה שאתם עשוים לצפות אם אתם הולכים על אפשרות פחות עמידה אך משתלמת יותר כמו עץ רך מטופל בלחץ.

אז למה פרגולות עץ מיוחדות כל כך מבוקשים?

פרגולות עץ מיוחדות הן דרך מצוינת להוסיף מעט קסם ותחכום לחלל החיצוני שלכם.

פרגולות יכולות לשמש לכל מיני דברים, החל ממתן צל, ועד ליצירת חלל אינטימי לסעודה או אירוח.

אנשים רבים מופתעים לדעת שפרגולות אינן מיועדות רק לחיק הטבע! הם יכולים לשמש גם בבית כמאפיין אדריכלי.

היתרונות של פרגולות עץ

פרגולות עץ היא דרך מצוינת להוסיף קצת צל וסטייל לחצר האחורית שלכם. זו גם אפשרות מושלמת למי שאולי אין להם תקציב או זמן למבנה מסובך יותר כמו ביתן.

פרגולות עץ הן בחירה מושלמת להצללה בחצר האחורית. מבנים אלו קלים לתחזוקה ודורשים תחזוקה מועטה עד ללא, יש להם פחות נקודת מגע עם הקרקע מאשר סוגים אחרים של ביתנים, וניתן להתאים אותם לכל עיצוב בחצר האחורית.

כיצד לבחור את עיצוב הפרגולה שתתאים לצרכים שלכם?

ישנם סוגים רבים ושונים של פרגולות לבחירתכם. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להחליט איזה סוג של גוון אתם רוצים. אם אתם רוצים הרבה צל, אז הבחירה הטובה ביותר עבורכם תהיה פרגולה עם הרבה עבודת סריג. מצד שני, אם אתם רוצים רק קצת צל, אז הבחירה הטובה ביותר עבורכם תהיה פרגולה עם פחות עבודת סריג או ללא עבודת סריג כלל.

כדאי גם לשקול איזה סוג של אקלים יש באזור שלכם וכמה תחזוקה הוא ידרוש על מנת לשמור על מראה הפרגולה שלכם במיטבו. אם אתם גרים באזור לח מאוד ונוטה לגשמים עזים, אז צריך לקחת את זה בחשבון ולהתאים את החומרים לפי אקלים.

מהו החומר הטוב ביותר לבניית פרגולות עץ מיוחדות?

ארז הוא בחירה פופולרית עבור פרגולות עץ.
פרגולות ארז עמידות הן פופולריות בענף הבנייה בגלל תכונותיהן הטבעיות. העץ אינו נוטה להתעוות, להירקב או להתפצל כמו עץ ויש לו גם תכונות דוחה חרקים טבעיות. זה הופך אותו למושלם עבור כל חלל מגורים חיצוני שבו מזיקים הם בעיה.

בניית פרגולות עץ מעוצבות לא משימה קלה ועדיף לתת למקצוענים לבצע אותה!

בניית פרגולה היא משימה לא פשוטה. אתם צריכים להיות זהירים מאוד בבחירת החומרים, העיצוב והמיקום. עדיף להזמין איש מקצוע שיש לו ניסיון בבניית פרגולות שיעשה זאת עבורכם.

כמה עולה פרגולה עץ

מחירון פרגולה עץ לפי מ"ר

פרגולה עץ 700 – 1000
מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום השאירו פרטים